Le Drijan: Franca dënon vrasjen e gazetarit saudit, kërkon hetime të gjera - Bota Sot
Le Drijan: Franca dënon vrasjen e gazetarit saudit, kërkon hetime të gjera

Evropë

Le Drijan: Franca dënon vrasjen e gazetarit saudit, kërkon hetime të gjera

Më: 20 tetor 2018 Në ora: 21:06
Jamal Khashoggi

Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Dryan njoftoi sot se Franca dënon vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll dhe dëshiron të kryhet një hetim gjithëpërfshirës për rastin.

"Franca dënon me forcë këtë vrasje. Certifikata e vdekjes e z. Jamal Khashoggi është hapi i parë për të vërtetuar të vërtetën, por shumë pyetje mbeten pa përgjigje", tha Le Drian në një deklaratë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat