Bora zbardh një pjesë të Zvicrës - Bota Sot
Bora zbardh një pjesë të Zvicrës

Evropë

Bora zbardh një pjesë të Zvicrës

Më: 28 tetor 2018 Në ora: 07:47
Pamje nga aksidenti

Të shtunën pasdite janë shënuar edhe reshjet e para të dëborës në Realp UR, ku është shënuar edhe aksidenti i parë si pasojë e rëshqitjes.

Vetura pas rëshqitjes është rrotulluar dhe ndaluar përmbys, por fatmirësisht nuk është lënduar asnjëri. Dëmet e përgjithshme të aksidentit janë 10 mijë franga.

Reshjet e dëborës janë vërejtur edhe në vendet tjera zvicerane si Surcuolm GR, dhe në malet e larta mbi 1200 metra (fjala vjen në Davos). Kjo thekson se dimri po afron.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...