Një punonjës mjekësor dyshohet për vrasjen e gjashtë pacientëve - Bota Sot
Një punonjës mjekësor dyshohet për vrasjen e gjashtë pacientëve

Evropë

Një punonjës mjekësor dyshohet për vrasjen e gjashtë pacientëve

Më: 13 nëntor 2018 Në ora: 17:33
Foto ilustrim

Një punëtor mjekësor dyshohet se ka vrarë gjashtë pacientë të moshuar dhe po planifikonte të vriste të paktën tre të tjerë, tha sot policia gjermane.

Bëhet fjalë për një polak 36-vjeçar, i cili gjatë pyetësorit, pranoi se i dha doza të panevojshme të insulinës për dymbëdhjetë pacientë në periudhën nga prilli 2017 deri në shkurt 2018, njoftoi AP.

Ai u arrestua në shkurt, kur mohoi se qëllimi i tij ishte të vriste pacientët e tij.

Më parë, u njoftua se punonjësi mjekësor, Stanislav Volstajn, dyshohej se kishte kërkuar të punonte për t'u kujdesur për pacientët e moshuar dhe të sëmurë, dhe se qëllimi i tij ishte t'ua vidhte gjërat me vlerë dhe, kur nuk kishte mundësia të marrë pacientë të tillë, ai u largua nga institucioni dhe kërkoi punësim në dikë tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...