Kolaps në Kiev për shkak të borës - Bota Sot
Kolaps në Kiev për shkak të borës

Evropë

Kolaps në Kiev për shkak të borës

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 14:10
Kiev

Për shkak të kushteve komplekse të motit dhe borës së madhe që bie nga ky mëngjes, në Kiev kanë ndodhur rreth 300 aksidente trafiku.

Sipas agjencisë ukrainase Unian, nënkryetari i shërbimit policor të Ukrainës Aleksei Bilosicki deklaroi se situata e trafikut është e komplikuar për shkak të kushteve të motit.

"Në këtë moment, të gjitha shërbimet janë në shërbim të sanimit të pasojave. Është formuar shtabi i veçantë operativ për të menaxhuar dhe monitoruar të gjitha shërbimet, duke përfshirë policinë, shërbimet rrugore dhe emergjente", tha Bilosicki. Ai vuri në dukje se policia kishte paralajmëruar qytetarët t'i kushtonin vëmendje sigurisë teknike të automjeteve dhe vendosjes së gomave të dimrit.

Ndryshe, 350 skuadra janë angazhuar në pastrimin e borës në Kiev.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...