Emërohet sekretari i ri i Brexit, ja kush do të jetë - Bota Sot
Emërohet sekretari i ri i Brexit, ja kush do të jetë

Evropë

Emërohet sekretari i ri i Brexit, ja kush do të jetë

Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 18:34
Stephen Barclay

Stephen Barclay është konfirmuar si Sekretari i ri i Brexit teksa Theresa May kërkon të mbushë postet në kabinetin e saj të cilat janë bosh nga dorëheqjet e ditëve të fundit.

Deputeti i North East Cambridgeshire kishte shërbyer si ministër në departamentin e kujdesit shëndetësor dhe social.

Ai zëvendëson Dominic Raab, i cili dha dorëheqjen të enjten lidhur me marrëveshjen e May për Brexit.

Njoftimi vjen pasi Amber Rudd u emërua sekretari i ri i punës dhe i pensioneve - duke zëvendësuar Esther McVey, i cili gjithashtu dha dorëheqjen gjatë planeve të Brexit të enjten.

Stephen Hammond do të marrë përsipër departamentin e kujdesit shëndetësor dhe social të lënë bosh nga Barcla

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...