Me lirinë s’ ka kompromis

Fejtone

Me lirinë s’ ka kompromis

Nga: Shkruan: Veli VELIU Më: 26 prill 2010 Në ora: 18:26

Të shtunën e fundit të prillit, në mesditën e qetë nën qiellin e vrenjtur, në stacionin e improvizuar të Gjilanit, në drejtim të Dardanës e të Bujanocit, presin shumë qytetarë. Drejtuesit e taksive janë ne mesin e udhëtarëve, ndërsa veturat e tyre në anën e djathtë të rrugës. Ka edhe vetura që nuk janë të regjistruara si taksi dhe nga vendet e fshehta dalin i marrin fshehtas udhëtarët.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat