Ministri Basha: Faji i Ramës vonohet liberalizimi i vizave

Fejtone

Ministri Basha: Faji i Ramës vonohet liberalizimi i vizave

Më: 26 prill 2010 Në ora: 18:33

Tiranë, 26 prill - Ashtu si Tania Fajon dhe ministri Lulëzim Basha i lidh drejtpërdrejtë protestat e opozitës me vonesat në liberalizimin e vizave. Shefi i dikasterit të brendshëm, gjatë një raportimi në Komisionin e Sigurisë u shpreh se tashme, që kriteret teknike janë përmbushur sytë e Brukselit janë drejtuar tek klima politike.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat