Albin Kurti dhe rikujtesa shqiptare për dhunën e Milosheviçit

Fejtone

Albin Kurti dhe rikujtesa shqiptare për dhunën e Milosheviçit

Nga: Enver Bytyçi Më: 27 prill 2010 Në ora: 20:19

Sot ekranet televizive kanë dhënë skena tmerri në përpjekjen e forcave speciale të policisë së Kosovës për të arrestuar Albin Kurtin. Këto skena, të cilat duken si në filmat horror, të kujtojnë dhunën e shfrenuar të diktaturave kundër njerëzve të pafajshëm. Aq më tepër kur njësitë speciale të Kosovës, me urdhër të policëve ndërkombëtarë shkelin kodin shqiptar të sjelljes në mort dhe turren si policët e gestapos kundër pjesëmarrësve në varrim.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat