Ndërhyrja e policisë në kundërshtim me traditën dhe moralin

Fejtone

Ndërhyrja e policisë në kundërshtim me traditën dhe moralin

Nga: Teuta Rexhepi Më: 27 prill 2010 Në ora: 20:26

KMDLNJ dhe Këshilli në mbrojtje të Kurtit e akuzojnë policinë për ndërhyrje të ashpër dhe të pavend ndaj aktivistëve të Lëvizjes, ndërsa Feith i kundërvihet duke thënë se Kurti nuk mund të fshihet nga drejtësia.

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurti, as të martën nuk është kapur nga Policia e Kosovës, e cila përmes një urdhër arresti të lëshuar nga Gjykata e Qarkut në Prishtinë, ka tentuar qe disa herë që ta arrestojë atë, për ta detyruar të paraqitet në seancën gjyqësore kundër tij, në ndërlidhje me protestat e 10 shkurtit të vitit 2007.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat