Shtyrja e nëntë e gjykimit të Albin Kurtit

Fejtone

Shtyrja e nëntë e gjykimit të Albin Kurtit

Më: 28 prill 2010 Në ora: 18:31

Prishtinë, 28 prill - Është shtyrë përsëri seanca gjyqësore ndaj udhëheqësit të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti. Sikurse edhe më parë, Kurti nuk është paraqitur në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë, as të mërkurën në seancën gjyqësore ndaj tij dhe kjo ka bërë që gjykatësi kryesues ndërkombëtar, Ferdinando Buatier de Mongeot ta shtyjë për të nëntën herë me radhë seancën.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat