Tri kompani në garë për Aeroportin, Aeroport de Lyon favorit

Fejtone

Tri kompani në garë për Aeroportin, Aeroport de Lyon favorit

Nga: Ismail Shabani Më: 28 prill 2010 Në ora: 18:33

Prishtinë, 28 prill - Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe drejtuesi i Komitetit për Dhënie të Aeroportit me Koncesion, Fatmir Limaj, të mërkurën hapën ofertat për ANP-në. Ofertuesit kanë përfshirë një konsorcium të përbërë nga kompanitë koncesionare franceze Bouygues Batiment International dhe Egis Group; një konsorcium të përbërë nga kompania ndërtimore turke Limak Group dhe operatori francez i aeroportit Aéroport de Lyon; si dhe nga aleanca gjermane-turke e operimit të aeroportit dhe ndërtimit Fraport IC ICTAS.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat