Kosova në konferencën e Sarajevës e barabartë me shtetet tjera

Fejtone

Kosova në konferencën e Sarajevës e barabartë me shtetet tjera

Nga: Lirie Hajdari-Shqipe Osmani Më: 28 prill 2010 Në ora: 18:40

Prishtinë, 28 prill - Ministri i Jashtëm i Italisë, Franko Fratini u dha fund paqartësive se në çfarë cilësie do të përfaqësohet Kosova në konferencën e Sarajevës, duke i siguruar udhëheqësit e Kosovës, presidentin Fatmir Sejdiu, Kryeministrin Hashim Thaçi e ministrin e Jashtëm Skender Hyseni, se në këtë konferencë, e cila do të organizohet sipas modelit “gimnik” dhe se Kosova do të marrë pjesë në mënyrë të barabartë me shtetet tjera.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat