Beteja që duhet të fitohet!

Fejtone

Beteja që duhet të fitohet!

Nga: Shkruan: Idriz Morina Më: 29 prill 2010 Në ora: 20:30

Askush më nuk mund ta pengojë bashkimin e shqiptarëve. Tashmë kjo është një çështje thjesht e brendshme e tyre se si do t’ia bëjnë për realizimin e këtij projekti kombëtar. Nëse këtë do t’ia lënë spontanitetit apo do ta realizojnë fillimisht nëpërmjet projekteve të përbashkëta kulturore, arsimore, akademike dhe të tjera e së fundi edhe politike. Projekti për ndërtimin e autostradës Durrës – Prishtinë është i pandalshëm. Dhe pa dashur ta zëvendësojmë retorikën e një projekti të tillë me projektin për Pavarësinë, këto janë tashmë të pakthyeshme.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat