Kryeministri Thaçi zotohet për reforma rrënjësore në drejtësi

Fejtone

Kryeministri Thaçi zotohet për reforma rrënjësore në drejtësi

Nga: Shqipe Osmani Më: 29 prill 2010 Në ora: 20:36

Prishtinë, 29 prill - Pa reforma në drejtësi nuk do të ketë sukses në plotësimin e kritereve demokratike të Kosovës për integrim në Bashkimin Evropian, është shprehur kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, duke u bërë thirrje kështu formacioneve politike, pozitë - opozitë që të jenë pjesë e reformave në sistemin e drejtësisë dhe t’i mbështesin ligjet që ndërlidhen me rekomandimet e Raportit të Progresit për Integrime Evropiane.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat