Në argjendarinë që grabitën në Ferizaj, hajnat gjuajtën edhe me armë! - Bota Sot
Në argjendarinë që grabitën në Ferizaj, hajnat gjuajtën edhe me armë!

Ferizaj

Në argjendarinë që grabitën në Ferizaj, hajnat gjuajtën edhe me armë!

Më: 31 dhjetor 2018 Në ora: 18:25
Pamje nga vendi i ngjarjes

Ditët e fundit numri i grabitjeve të armatosura në komuna të ndryshme të vendit,  ka shënuar rritje.

E grabitja e radhës ka ndodhur në qytetin e Ferizajit, tek një argjendari.

Rastin në fjalë e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

Zëdhënësi i PK-së për rajonin e Ferizajit, Agim Gashi ka thënë se grabitja ka ndodhur rreth orës 17:45 dhe se hetimet janë duke u zhvilluar.

“Po dy persona me maska dhe të armatosur kanë kryer një grabitje në një argjendari në qytet. Ata kanë arritur të largohen nga vendi i ngjarjes. Policia e Kosovës po merret me rastin në fjalë. Për detaje të tjera iu njoftojmë më vonë”, ka treguar shkurt ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...