Ferizaj: Nëntë persona të lënduar nga mjetet piroteknike, njëri në gjendje të rëndë - Bota Sot
Ferizaj: Nëntë persona të lënduar nga mjetet piroteknike, njëri në gjendje të rëndë

Ferizaj

Ferizaj: Nëntë persona të lënduar nga mjetet piroteknike, njëri në gjendje të rëndë

Më: 1 janar 2019 Në ora: 07:36
Ilustrim

Festimet e vitit të ri me mjete piroteknike kanë filluar të lëndojnë shumë njerëz në Kosovë edhe në orët e para të këtij viti.

Në Ferizaj deri në këto momente janë të lënduar nëntë persona, njëri prej tyre në gjendje të rëndë.

Rastin e ka konfirmuar Basri Shabani, nga Policia e Rajonit të Ferizajt.

“Deri tani kemi nëntë persona të lënduar kur njëri nga ta është i lënduar më rëndë dhe pas trajtimit mjekësorë këtu në Ferizaj është dërguar për trajtim të mëtutjeshëm në QKUK, personat e lënduar janë të moshave të ndryshme por të gjithë janë të lënduar nga mjetet piroteknike”, ka thënë Shabani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...