Vret kafshën e mbrojtur në Vranosh të Ferizajt - Bota Sot
Vret kafshën e mbrojtur në Vranosh të Ferizajt

Ferizaj

Vret kafshën e mbrojtur në Vranosh të Ferizajt

Më: 11 janar 2019 Në ora: 09:31
Ilustrim

Një person nga fshati Varosh i Ferizajt, me armën e gjuetisë të cilën e posedonte leje, kishte vrarë një rrëqebull-kafshë e mbrojtur, e më pas e kishte postuar në rrjetin social facebook.

Me urdhër të prokurorit, të dyshuarit i është konfiskuar arma, si dhe leja e armës, ndërsa rasti i referohet hetimeve për procedurë të mëtutjeshme hetimore.

Në gjithë Ballkanin, ekzistojnë vetëm 35 rrëqebuj, ndërsa vetëm 5 janë në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...