Kthehet në rigjykim çështja kundër të akuzuarve për falsifikim të dokumenteve - Bota Sot
Kthehet në rigjykim çështja kundër të akuzuarve për falsifikim të dokumenteve

Ferizaj

Kthehet në rigjykim çështja kundër të akuzuarve për falsifikim të dokumenteve

Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 12:10
Gjykata Themelore në Ferizaj

Gjykata e Apelit e Kosovës ka vendosur që çështja e të akuzuarve F.T., S.T. dhe G.Sh. për veprat penale falsifikimi i dokumenteve, keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar, është anuluar dhe çështja penale do t’i kthehet gjykatës së shkallës së parë në rigjykim.

Aktgjykimi i Gjykatës Themelore në Ferizaj, i datës 20.11.2018,  për pjesën dënuese dhe liruese, për tre të akuzuarit, e që përfshinë veprat penale “Ushtrimi i ndikimit ne vazhdim”, “Falsifikimi i dokumenteve” “Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar”, “Marrja apo asgjësimi i vulave zyrtare, apo shkresave zyrtare” dhe  “Ushtrimi i ndikimit në ndihmë”,  është anuluar dhe çështja penale, i kthehet gjykatës se shkalles së parë në rigjykim dhe vendim.

Ndërsa sa i përket pjesës refuzuese që ka të bëjë vetëm  më veprën penale “Mbajtja në pronësi në kontrolle apo posedim të paautorizuar të armëve”  për të akuzuarin F.T., aktgjykimi është vërtetuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...