Mjeku nga Ferizaj tregon si e gjeti 25-vjeçarin e vrarë - Bota Sot
Mjeku nga Ferizaj tregon si e gjeti 25-vjeçarin e vrarë

Ferizaj

Mjeku nga Ferizaj tregon si e gjeti 25-vjeçarin e vrarë

Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 13:48
Pamje nga vendi i ngjarjes

Nga vendi i ngjarjes, ku ndodhi vrasja e një të riu në Ferizaj, ka folur mjeku që shkoi t'i dilte në ndihmë personit të qëlluar.

Mjeku ka thënë se ekipi i emergjencës është vonuar tre apo katër minuta, por kur kanë ardhur nuk kanë mundur ta ndihmojnë.

“Në momentin që jemi njoftu, ekipi ka qenë në terren. Mund të themi se jemi vonu 3-4 minuta”, ka thënë mjeku.

Sipas tij, personi i qëlluar nuk ka dhënë shenja jete dhe plaga ka qenë aq e rëndë sa nuk ka pasur hapësirë për intervenim.

“Plaga ka qenë e tillë sa që s'ka mund të ketë intervenim”, është shprehur polici.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...