Pamje të rënda: Ky është momenti i vrasjes së djeshme në Ferizaj - Bota Sot
Pamje të rënda: Ky është momenti i vrasjes së djeshme në Ferizaj

Ferizaj

Pamje të rënda: Ky është momenti i vrasjes së djeshme në Ferizaj

Më: 21 shkurt 2019 Në ora: 16:26
Pamje nga vendi i ngjarjes

Mentor Aliu është personi që u vra dje në Ferizaj si pasojë e të shtënave me armë që kanë ndodhur në rrugën “Ahmet Kaçiku”, në afërsi të stacionit të autobusëve.

Motivi i vrasjes padyshim se ishte  ‘hakmarrja’. Ai u qëllua disa herë (prapa shpinës) nga i dyshuari, Sh. Rexha.

Ndryshe, Gjykata në Ferizaj në vitin 2017 kishte shpallur fajtor Meriton Aliun (vëllain e tashmë të ndjerit, Mentorit) për vrasjen e 20 vjeçit Samir Rexha.

Aliu u dënua me 15 vjet burgim rreth vrasjen të ndodhur në gusht të vitit 2016.

Dëshmitarë, gjatë gjykimit, kishin treguar se Aliu e Rexha kishin hyrë duke biseduar në hyrje të një banese në Rrugën “Rexhep Bislimi” dhe më pas kishin dëgjuar të shtëna që i shkaktuan vdekjen Rexhës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...