Protestë kundër fenomenit të gjakmarrjes në Ferizaj - Bota Sot
Protestë kundër fenomenit të gjakmarrjes në Ferizaj

Ferizaj

Protestë kundër fenomenit të gjakmarrjes në Ferizaj

Më: 25 shkurt 2019 Në ora: 07:14
Pamje nga vrasja e fundit në Ferizaj

Organizata ORA në bashkëpunim me të rinjët dhe shoqërinë civile në Ferizaj, sot do të mbajë protestë paqësore kundër fenomenit të gjakmarrjes.

Organizata nëpërmjet një njoftimi thotë se vëllavrasja së fundmi ka filluar të shqetësojë jashtë mase vendin tonë, e veçanërisht të rinjtë, që pretendojnë të ecin përpara e të jene pjesë e shoqërisë europiane.

“Ftojmë të gjitha t’i bashkëngjiten kësaj proteste paqësore dhe të reflektojmë së bashku kundër kësaj dukurie që po merr jetë të rinjësh dhe po shkatërron familje. Protesta mbahet në sheshin ‘Adem Jashari’, në Ferizaj, duke filluar nga ora 11:30”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...