Nënshkruhet kontrata për asfaltimin e rrugës që lidhë 5 fshatra të Ferizajt - Bota Sot
Nënshkruhet kontrata për asfaltimin e rrugës që lidhë 5 fshatra të Ferizajt

Ferizaj

Nënshkruhet kontrata për asfaltimin e rrugës që lidhë 5 fshatra të Ferizajt

Më: 8 prill 2019 Në ora: 11:19
Pamje nga nënshkrimi i marrëveshjes

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, të hënën nënshkroi kontratën për projektin “Asfaltimi i rrugës Babush – Tërn – Luboc – Koshare – Slivovë”.

Sipas MIT, kjo rrugë që lidhë 5 fshatra të Ferizajt ka gjatësi 9.7 kilometra, ndërsa vlera e kontratës është 1,821,792.19 euro.

Punimet në këtë segment do të fillojnë brenda muajit prill, ndërsa afati kohor për kryerjen e punimeve është 350 ditë pune.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...