Ferizaj, 500 vende pune me pagë minimale 300 euro - Bota Sot
Ferizaj, 500 vende pune me pagë minimale 300 euro

Ferizaj

Ferizaj, 500 vende pune me pagë minimale 300 euro

Më: 8 prill 2019 Në ora: 16:49
Agim Aliu

Me nismën e të parit të Ferizajt, Agim Aliu dhe gatishmërinë e bizneseve lokale, është krijuar një listë me 500 vende të lira të punës në sektorin privat, me pagë minimale 300 euro me mundësinë e rritjes progresive të pagës.

Një mundësi e tillë, kaq e gjerë në shtrirje dhe numër, është një mundësi ku mund ta gjejnë vetën shumë nga punëkërkuesit, andaj inkurajohen qytetarët ferizajas që të interesohen për këtë mundësi.

Kjo nismë që po ndërmerret për herë të parë nga vetë qytetari i parë i Ferizajt, Agim Aliu dhe bashkëpunimin e tij të ngushtë me bizneset ferizajas, që dëshmon qasjen që ka qeverisja lokale, për t’iu gjendur pranë qytetarëve në krijimin e mundësisë për vendosjen e mirëqenies së tyre sociale.

Ndryshe, vendet e lira të punës janë të profileve të ndryshme të industrisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...