Ferizaj ndalon hedhjen e fletëpalosjeve reklamuese të megamarketeve - Bota Sot
Ferizaj ndalon hedhjen e fletëpalosjeve reklamuese të megamarketeve

Ferizaj

Ferizaj ndalon hedhjen e fletëpalosjeve reklamuese të megamarketeve

Më: 10 prill 2019 Në ora: 16:31
Ilustrim

Inspektorati i Komunës ka filluar aksionin për njoftimin e bizneseve që të mos shpërndahen/hidhen broshura, reklamacione apo fletëpalosje përmes së cilave bëhet marketing për produktet e biznesit të caktuar, fenomen ky i fokusuar në shpërndarjen kryesisht në objekte kolektive dhe biznese e lokale përgjatë rrugëve.

Një masë të tillë, Inspektorati i Komunës së Ferizajt, ka filluar që ta zbatoj qysh sot, ku si fazë e parë janë njoftuar me procesverbal të veçantë këto biznese për këtë aksion, ku mosrespektimi i kësaj të fundit do të gjobitet sipas udhëzimit administrativ për ndëshkimin me gjoba mandatore.

Kryeinspektori i Ferizajt, Ridvan Berisha njofton se në bazë të udhëzimit administrativ për ndëshkimin me gjoba mandatorë në rast të mosrespektimit, shqiptohet dënimi prej 90 euro.

Komuna e Ferizajt inkurajon qytetarët të denoncojnë rastet kur hasin në shpërndarjen dhe hedhjen e materialeve të tilla, në mënyrë që sipas procedurës së paraparë ligjore, të shqiptohet gjoba për subjektet përkatëse afariste.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...