Haradinaj u premton mbështetje bizneseve në Ferizaj - Bota Sot
Haradinaj u premton mbështetje bizneseve në Ferizaj

Ferizaj

Haradinaj u premton mbështetje bizneseve në Ferizaj

Më: 13 prill 2019 Në ora: 22:24
Haradinaj është takuar me përfaqësues të bizneseve nga Ferizaj.

Kryeministri Ramush Haradinaj është takuar me përfaqësues të bizneseve nga Ferizaj.

Shefi i ekzekutivit deklaroi se Ferizaj është qyteti i dytë me radhë për nga numri i bizneseve.

Ai premtoi që Qeveria do t’i mbështesë në përpjekjet për avancim dhe se ata duhet të përfitojnë nga reformat fiskale të ndërmarra nga qeveria.

“Takim i frytshëm me përfaqësuesit e bizneseve nga Ferizaj. Ky qytet, i dyti me radhë për nga numri i bizneseve, ka shënuar sukses të madh në ekonomi, veçmas në disa sektor të prodhimit, si industria e drurit dhe metalit. Theksova se Qeveria do t’u qëndroj në krah, në përpjekjet për avancim dhe se reformat fiskale të ndërmarra së fundmi, janë veprim i duhur për zhvillim dhe se secili nga ta duhet të përfitojnë nga to”, deklaroi Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...