Hajni kishte prerë kabllot e kamerave, vjedhja në Ferizaj ishte e planifikuar - Bota Sot
Hajni kishte prerë kabllot e kamerave, vjedhja në Ferizaj ishte e planifikuar

Ferizaj

Hajni kishte prerë kabllot e kamerave, vjedhja në Ferizaj ishte e planifikuar

Më: 16 prill 2019 Në ora: 20:39
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur në një këmbimore në qendër të qytetit të Ferizajt, ku janë vjedhur rreth 70 mijë euro.

Vjedhja në një këmbimore në Ferizaj, rezulton të ketë qenë e planifikuar në detaje. Këmbimores ‘Lisi’ në këtë qytet, iu vodhën 70.000 euro gjatë natës mes së hënës dhe së martës.

Në lokalin në rrugën “Dëshmorët e Kombit” është depërtuar nga mbrapa, me ç’rast është thyer muri i ndërtuar me tulla.

Më pas, është hapur arka me çelës, ku janë vjedhur në total 70.000 euro, por në valuta të ndryshme.

Një person i vetëm më pas e ka vjedhur DVR-in e kamerave, kurse ende pa hyrë në lokal, nga jashtë e kishte prerë kabllon e internetit.

Rastin e ka paraqitur në Polici vetë pronari R.SH. Prokuroria e ka cilësuar këtë si vjedhje të rëndë, ndërsa është konfirmuar se bëhet fjalë vetëm për një person.

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka thënë se janë duke e hetuar rastin dhe se njëherë nuk mund të nguten me deklarata.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...