Kryetari i Ferizajt uron besimtarët myslimanë për Ramazan - Bota Sot
Kryetari i Ferizajt uron besimtarët myslimanë për Ramazan

Ferizaj

Kryetari i Ferizajt uron besimtarët myslimanë për Ramazan

Më: 5 maj 2019 Në ora: 19:04
Ferizaj

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e nisjes së muajit të shenjtë të Ramazanit, duke thënë se paqja e dashuria të mbretërojë në familjet e tyre.

“Edhe pak orë na ndajnë nga muaji i madhërishëm, muaji i sakrificës, mëshirës dhe solidaritetit ndërnjerëzor, muaji i shenjtë i Ramazanit, ku agjërimi e devotshmëria është prova e dashurisë ndaj Krijuesit dhe në të cilin muaj, njerëzimit iu dhurua Kryelibri çelës i jetës, fjala e Zotit, Kur’ani famëlartë. 

Nga thellësia e zemrës, unë dhe familja ime ju urojmë agjërim të lehtë e të pranueshëm, më shumë dashuri mes njëri-tjetrit, begati në sofrat tuaja dhe devotshmëri ndaj Krijuesit. Paqja e dashuria qoftë mbi çdo trup e mendje në këto ditë të bekuara të Ramazanit!”, shkruan Aliu në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...