Ndihmohen 250 familje skamnore të Ferizajt - Bota Sot
Ndihmohen 250 familje skamnore të Ferizajt

Ferizaj

Ndihmohen 250 familje skamnore të Ferizajt

Më: 27 maj 2019 Në ora: 19:27
Ndihmohen 250 familje skamnore të Ferizajt

Drejtoria Komunale e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Ferizaj në bashkëpunim me organizatën “Qatar Charity”, në prag të festës së Fitër-Bajramit, ka ndihmuar rreth 250 familje skamnore me pako ushqimore.

Lista e familjeve të përzgjedhura për të ndihmuar u bë nga Qendra për Punë Sociale në Ferizaj.

Me këtë rast u vlerësua lart kontributi i kësaj organizatë që ndihmoi këto familje në prag të Festës së Bajramit.

Familjet që gëzuan këto ndihma kanë falënderuar këtë organizatë dhe Komunën e Ferizajt që sadopak po i ndihmon me rastin e kësaj feste.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...