Vazhdojnë tensionet në LDK, kacafytje në një nëndegë në Ferizaj - Bota Sot
Vazhdojnë tensionet në LDK, kacafytje në një nëndegë në Ferizaj

Ferizaj

Vazhdojnë tensionet në LDK, kacafytje në një nëndegë në Ferizaj

Më: 3 qershor 2019 Në ora: 20:35
Foto

Një kacafytje ka ndodhur gjatë një kuvendi zgjedhor në nëndegën e LDK-së në Ferizaj.

Ky Kuvend është konsideruar ilegal nga disa anëtar të LDK-së. Ata kanë thënë se nuk janë lejuar vëzhguesit nga kryesia qendrore.

Po ashtu ata kanë akuzuar Muharrem Sfarqën për manipulime si dhe kanë thënë se kryesia e degës nuk është njoftuar dhe Kuvendi po mbahet me 15 veta.

Siç ka treguar një anëtar i LDK-së, statusi i kësaj partie thotë se 31 veta duhet të jenë të pranishëm për tu mbajtur Kuvendi.

“Aty ku humbe i ndërprenë kuvendet. Mban kuvende ilegale. Nuk e njoftoi kryesin e degës as banoret. Mban kuvende me 15 veta. Edhe pse statuti i LDK-së thotë që duhet minimumi 31 veta të jenë të pranishëm dhe banoret të njoftohen me herët. Ky nuk njofto askënd”, ka thënë ky anëtar i LDK-së.

Lajmi.net ka siguruar edhe videon gjatë kësaj kacafytje që ka ndodhur në këtë nëndegë.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...