MMPH ndanë para për ndërtimin e Parkut Memorial të UÇK-së në Jezerc - Bota Sot
MMPH ndanë para për ndërtimin e Parkut Memorial të UÇK-së në Jezerc

Ferizaj

MMPH ndanë para për ndërtimin e Parkut Memorial të UÇK-së në Jezerc

Nga: A.SH Më: 4 nëntor 2019 Në ora: 15:47
Fatmir Matoshi dhe Agim Aliu

Ministri i Mjedisit dhe planifikimit Hapësinor, Fatmior Matoshi së bashku me kryetarin e Ferizajt Agim Ailu, ka nënshkruar një memorandum bashkëpinimi për finacimin e Parkut Memorial në Jezerc-Ferizaj.

Kjo ministri ka ndarë shumon në vlerë totale prej 400 mijë euro për këtë ndërtimi e këtij parku.

Postimi më Facebook:

400 mijë euro nga MMPH për ndërtimin e Parkut Memorial të UÇK-së në Jezerc

Me kryetarin e komunës së Ferizajt, Agim Aliu, kemi nënshkruar një memorandum bashkëpunimi për realizimin e projektit, "Ndërtimi i Parkut Memorial të UÇK-së në Jezerc-Ferizaj’, në vlerë totale prej 400 mijë euro, të financuar nga MMPH.

Me këtë projekt ne do të arrijmë që të kemi një kujdes më të madh për dëshmoret e rënë në luftën tonë për liri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat