Në Ferizaj dezinfektohen ndërtesat komunale, palestra sportive dhe stadiumi

Ferizaj

Në Ferizaj dezinfektohen ndërtesat komunale, palestra sportive dhe stadiumi

Më: 15 mars 2020 Në ora: 21:08
Në Ferizaj dezinfektohen ndërtesat komunale, palestra sportive dhe stadiumi

Komuna e Ferizajt ka ndërmarrë masat parandaluese për përhapjen e koronavirusit.

Përveç dezinfektimit të shpeshtë të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare, sot gjatë ditës në Ferizaj u krye edhe dezinfektimi i ndërtesave komunale, Palestrës Sportive dhe Stadiumit të Qytetit, njofton Komuna e Ferizajt.

Në Kosovë janë regjistruar nëntë raste me koronavirus, prej tyre katër të reja sot.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat