Ferizaj vazhdon dezinfektimin e objekteve të institucioneve publike e shëndetësore - Bota Sot
Ferizaj vazhdon dezinfektimin e objekteve të institucioneve publike e shëndetësore

Ferizaj

Ferizaj vazhdon dezinfektimin e objekteve të institucioneve publike e shëndetësore

Më: 15 prill 2020 Në ora: 16:38
Ferizaj

Në vazhdën e dezinfektimit të institucioneve publike e shëndetësore, sot janë dezinfektuar hapësirat e punës së Qendrës Rajonale për rajonin e Ferizajt të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik

Ferizaj është komuna e dytë në vend për nga numri i personave të prekurve me koronavirus, përkatësisht 57, prej tyre një i vdekur.

Në nivel vendi janë konfirmuar 387 raste me koronavirus, prej tyre 66 të shëruar dhe 9 të vdekur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat