​Asnjë rast i ri me COVID-19 në komunën e Ferizajt - Bota Sot
​Asnjë rast i ri me COVID-19 në komunën e Ferizajt

Ferizaj

​Asnjë rast i ri me COVID-19 në komunën e Ferizajt

Më: 18 prill 2020 Në ora: 22:55
Foto ilustrim

Sot më 18 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 242 mostra të marra nga Klinika Infektive, gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren si dhe nga karantina në Qendrën studentore.

Me SARS-CoV-2, pozitiv sot janë diagnostikuar gjithsej tridhjetë (30) raste.

Komunat nga vijnë 30 të infektuarit e rinj me COVID-19, prinë Suhareka.

Por një lajm i mirë vjen për Ferizajn, e cila është ndër komunat me më së shumti raste me COVID-19.

Sonte nga kjo komunë nuk ka rezultuar asnjë person pozitiv.

Rastet pozitive janë raste kontakti, njëmbëdhjetë (11) raste nga komuna e Suharekë (sipas vendbanimit: pesë (5) raste Krushicë e poshtme, tre (3) raste Suharekë, dy (2) raste Reshtan dhe një (1) rast Bukosh), nëntë (9) raste me vendbanim në Pjetërshticë-Shtime, dy (2) raste me vendbanim në Fushë Kosovë, dy (2) raste me vendbanim në Gjakovë, dy (2) raste me vendbanim në Gjilan dhe me nga një (1) rast vendbanimet: Zabel i ulët-Drenas, Bokshiq-Klinë, Viti dhe Topanicë-Kamenicë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat