Ferizaj, një punëtor rrëzohet nga skelet - Bota Sot
Ferizaj, një punëtor rrëzohet nga skelet

Ferizaj

Ferizaj, një punëtor rrëzohet nga skelet

Më: 13 qershor 2020 Në ora: 11:16
Ilustrim

Një punëtor i një ndërmarrje ndërtimore është lënduar derisa po punonte brenda një objekti.

Ngjarja ka ndodhur në Ferizaj,  ndërsa viktima që u rrëzuar nga skelet ka pësuar lëndime trupore.

Pas marrjes së tretmanit mjekësor në Qendrën Emergjente në Ferizaj është liruar në shtëpi, lidhur me rasti është njoftuar prokuroria dhe inspektorët komunal.

“Është raportuar se viktima mashkull  kosovar punëtor i një ndërmarrje, derisa kishte qenë duke kryer punime brenda në një objekt në ndërtim e sipër  ishte rrëzuar nga skelet dhe kishte pësuar lëndime trupore. Viktima pas marrjes së tretmanit mjekësor në Qendrën Emergjente në Ferizaj është liruar në shtëpi. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe inspektorët komunal”, thuhet në raportin e policisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat