Numri i të shëruarve në Ferizaj kalon numrin e rasteve aktive me COVID-19

Ferizaj

Numri i të shëruarve në Ferizaj kalon numrin e rasteve aktive me COVID-19

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 09:27
Foto ilustrim

Mbrëmë në Ferizaj u konfirmuan edhe 17 raste të reja me koronavirus, ku gjithsej janë 116 raste aktive.

Komuna përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se janë shëruar edhe 3 persona nga koronavirusi, duke e çuar në 141 numrin e të shëruarve.

 “Nga njoftimi i IKSHPK-së lidhur me rastet e reja me COVID-19, bëhet e ditur se kemi edhe 17 raste të reja pozitive me këtë virus në Ferizaj që çon në 116 numrin e rasteve aktive dhe 3 të shëruar që çon në 141 numrin e të shëruarve. Shërim të shpejt të infektuarve”, thuhet në njoftimin e komunës.

Vetëm dje në Kosovë janë shënuar numër rekord i rasteve me COVID-19, ku u konfirmuan 195 raste të reja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat