Për shkak të punimeve, ky vend në Kosovë nuk do të këtë rrymë për një orë - Bota Sot
Për shkak të punimeve, ky vend në Kosovë nuk do të këtë rrymë për një orë

Ferizaj

E diel, 21 tetor 2018

Për shkak të punimeve, ky vend në Kosovë nuk do të këtë rrymë për një orë

Më: 27 shtator 2017 Në ora: 10:16
Ilustrim

KEDS ka njoftuar se sot prej orës 12:00 deri në 13:00 do të bëjë shkyçje emergjente të daljes 10kV  TS 35/10kV Silkapori në TS 110/35/10kV Bibaj të Ferizajt.

KEDS Sh. A. njofton se  sot më 27.09.2017 në TS 110/35/10kV Bibaj do të  ketë ndërprerje emergjent të: Daljes  10 kV  TS 35/10kV Silkapori (Kodi 400450)   prej orës 12:00 deri në orën 13:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Silkapori dhe  X-Fort.

Arsyeja e ndërprerjes: Rikthimi i energjisë pas evitimit të prishjes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test