Veseli i bindur në fitoren e Agim Aliut në Ferizaj - Bota Sot
Veseli i bindur në fitoren e Agim Aliut në Ferizaj

Ferizaj

E hënë, 15 tetor 2018

Veseli i bindur në fitoren e Agim Aliut në Ferizaj

Më: 3 tetor 2017 Në ora: 13:08
Kadri Veseli dhe Agim Aliu

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli bashkë me kandidatin e kësaj parti për kryetar komune në Ferizaj, Agim Aliu, sot vizituan kompaninë e këpucëve “Neë Geris” në Ferizaj.

Aliu pati fjalë të mëdha për të parin e PDK-së dhe e njoftoi këtë të fundit se kjo kompani është një shembull për krijimin e vendeve të punës. Për më tepër, Aliu dha epitetin e fundit që punëson më shumti punëtor. Ai shpalosi planin e tij prej gjashtë pikave që pretendon ta realizojë në rast se zgjidhet kryetari i Ferizajt.

Aliu shtoi se në programin e tij ekonomik ka menduar edhe për politikat fiskale ku premtoi ulje prej 10% për të gjitha bizneset e kësaj zone.

Ndërkaq i pari i PDK-së gjatë kësaj vizite në Ferizaj, u shpreh i bindur se pas 22 tetorit Agim Aliu do të jetë kryetar i komune dhe se Ferizaj do të bëjë ndryshim drastik për të mirë.

Veseli premtoi se për dy vjet, Ferizaj do të bëhet me spital.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test