Zv/ministri i Punës sulmon fizikisht aktivistin e Partisë së Ashkalive në Ferizaj - Bota Sot
Zv/ministri i Punës sulmon fizikisht aktivistin e Partisë së Ashkalive në Ferizaj

Ferizaj

Zv/ministri i Punës sulmon fizikisht aktivistin e Partisë së Ashkalive në Ferizaj

Më: 22 tetor 2017 Në ora: 18:17
Fatmir Aliu

Besart Jashari, bartësi i listës së Partisë Demokratike të Ashkalive dhe zv/ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale së bashku me djalin e tij e ka sulmuar fizikisht Fatmir Aliun, aktivistin e Partisë së Ashkalive për Integrim.

Aliu tashmja gjendet në emergjence duke u ekzaminuar nga mjekët.

“Unë isha duke shkuar të marrë bukë për aktivistët, si më tha kastravec dhe së bashku me djalin e tij më sulmuan fizikisht”.

“Më herët nuk kemi pas konflikte dhe nuk e di pse ka ndodh kjo”.

“Pas këtu do të jap deklaratë në Polici”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test