Ngritet aktakuzë ndaj ish-drejtorit të urbanizmit në Ferizaj - Bota Sot
Ngritet aktakuzë ndaj ish-drejtorit të urbanizmit në Ferizaj

Ferizaj

Ngritet aktakuzë ndaj ish-drejtorit të urbanizmit në Ferizaj

Më: 3 janar 2018 Në ora: 13:44
Faik Grainca

Prokuroria e Ferizajt ka ngritur aktakuzë ndaj ish-drejtorit të urbanizmit të Ferizajt, Faik Grainca, si dhe ndaj dy personave të tjerë për keqpërdorim të pozitës zyrtare dhe për falsifikim të dokumenteve.

Hetuesia e këtij qyteti kishte bërë kallëzim penal katër muaj më parë, duke ngritur dyshime mbi keqpërdorimin e detyrës dhe falsifikimin e dokumenteve zyrtare, lidhur me një peticion, në rastin e shqyrtimit të ankesave në Planin Zhvillimor të Ferizajt.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Kryeprokurori i Prokurorisë së Ferizajit, Shukri Jashari.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test