Mbahet mbledhja e ekzekutivit komunal të Ferizajt - Bota Sot
Mbahet mbledhja e ekzekutivit komunal të Ferizajt

Ferizaj

Mbahet mbledhja e ekzekutivit komunal të Ferizajt

Më: 12 mars 2018 Në ora: 13:56
Foto nga takimi

Sot është mbajtur mbledhja e ekzekutivit komunal, me ç ‘rast u diskutua për përgatitjet e pikave që do të propozohen në seancën e ardhshme të Kuvendit Komunal, aktivitetet e planifikuara për t’u zhvilluar këtë javë si dhe çështje të tjera që përfshijnë aktivitetin e përditshëm të drejtorive komunale.

 

Nënkryetari i Komunës së Ferizajt, njoftoi këshillin e drejtorëve për aktivitetet që planifikohen të organizohen këtë javë si dhe kërkoi nga këta të fundit që në një afat të shpejtë të bëjnë gati pikat për propozim në seancën e Kuvendit Komunal.

 

Në anën tjetër, drejtori i Drejtorisë së Bujqësisë, lidhur me problemin e shtimit ditëve të fundit të numrit të qenve endacak, njoftoi se ekipet profesioniste në kuadër të Drejtorisë së Bujqësisë dhe Pylltarisë, në baza ditore po angazhohen për tejkalimin e kësaj situate, duke shtuar se apelon tek qytetarët të njoftojnë rastet ku hasin mjete transportuese që bartin qentë endacak nga komuna tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test