FSK-ja ka një lutje për qytetarët e Ferizajt - Bota Sot
FSK-ja ka një lutje për qytetarët e Ferizajt

Ferizaj

FSK-ja ka një lutje për qytetarët e Ferizajt

Më: 16 prill 2018 Në ora: 16:14
FSK


Forca e Sigurisë e Kosovës aktualisht po bën pastrimin dhe çminimin e hapësirave përreth parkut ”Liria” në Ferizaj.

Ky çminim po bëhet për shkak të mjeteve të dyshimta e të paeksploduara deri më sot.

Në njoftimin e FSK-së, ku referim iu bëhet qytetarëve ferizajas thuhet që të kenë kujdes të shtuar gjatë ecjes afër zonës së parkut ”Liria”.

”Ju bëjmë me dije, se ju qytetarë të nderuar, duhet të ecni vetëm përgjatë shtigjeve për këmbësorë dhe assesi të kaloni nëpër zonat e shënjuara si zona të rrezikshme. Në të njëjtën kohë mos shqetësoheni nga ndonjë krisme apo eksplodim, sepse gjithçka është nën kontrolle të Forcës së Sigurisë së Kosovës”, theksohet më tej në kumtesë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test