Xhavit Zariqi rizgjidhet kryetar i degës së AAK-së në Ferizaj - Bota Sot
Xhavit Zariqi rizgjidhet kryetar i degës së AAK-së në Ferizaj

Ferizaj

E shtunë, 20 tetor 2018

Xhavit Zariqi rizgjidhet kryetar i degës së AAK-së në Ferizaj

Më: 22 prill 2018 Në ora: 23:02
Xhavit Zariqi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Dega në Ferizaj, sot ka mbajtur Kuvendin e 8-të të rregullt zgjedhor. Pas zgjedhjes së Këshillit Drejtues, me vota unanime dhe asnjë kundër, kryetar i degës së AAK-së në Ferizaj, u zgjodh Xhavit Zariqi.

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka përgëzuar degën e AAK-së në Ferizaj për organizimin e këtij kuvendi, duke uruar zgjedhje të mira dhe suksese në të ardhmen.

Kryetari i porsazgjedhur Xhavit Zariqi, duke falënderuar Këshillin Drejtues për besimin e dhënë, u zotua se do të angazhohet me të gjithë potencialin, në mënyrë që programin e AAK-së ta zbatojë në përpikëri dhe se do të punojë në drejtim që AAK të gjejë përkrahje edhe më të madhe në Ferizaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test