Aliu njofton drejtorët për aktivitetet, theks të veçantë infrastruktura - Bota Sot
Aliu njofton drejtorët për aktivitetet, theks të veçantë infrastruktura

Ferizaj

E shtunë, 20 tetor 2018

Aliu njofton drejtorët për aktivitetet, theks të veçantë infrastruktura

Më: 27 prill 2018 Në ora: 14:53
Pamje nga takimi

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu paraditen e sotme ka mbajtur mbledhjen e rregullt me drejtorët e komunës.

Aliu njoftoi ata për aktivitetin javor, duke theksuar vizitën e ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, me ç ‘rast nga memorandumet e bashkëpunimit që ka nënshkruar kjo e fundit me Ferizajt, ky sektor do të fuqizohet përmes investimeve konkrete, sidomos në sportin lokal siç është financimi i projektit për ndërtimin e Qendrës Sportive në Greme dhe projekte të tjera.

Poashtu, në këtë mbledhje, u njoftua edhe për fazën e përgatitjeve për seancën e radhës të Kuvendit të Komunës, me ç ‘rast drejtorët komunal prezantuan pika e diskutimit që planifikojnë t’i propozojnë për këtë seancë.

Theks i veçantë në këtë takim u vu mbi projekte të ndryshme infrastrukturore për të cilat Kryetari i Komunës, është i vendosur t’i finalizoj me një standard krejt të ri në kualitet dhe punë profesionale si dhe në afatin optimal të kryerjes së punimeve, duke mos toleruar vonesa të paarsyeshme e punime jocilësore për këto projekte.

Gjithashtu, pjesë e diskutimeve në këtë mbledhje të ekzekutivit komunal ishin edhe një numër i projekteve të dorëzuara nëpër agjenci të ndryshme shtetërore e ndërkombëtare, financimi i së cilave do t’i jap një dimension të ri zhvillimit në ato sektor ku janë planifikuar këto projekte. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test