Vërshohet Ferizaj, makinat nën ujë - Bota Sot
Vërshohet Ferizaj, makinat nën ujë

Ferizaj

E mërkurë, 17 tetor 2018

Vërshohet Ferizaj, makinat nën ujë

Më: 5 maj 2018 Në ora: 19:20
Ferizaj

Reshjet e shiut të përcjella me rrebesh dhe breshëri  kanë shkaktuar pothuajse gjendje alarmante në qytetin e Ferizaj.

Shumica e rrugëve në këtë qytet janë vërshuar nga uji.

Hiq më mirë nuk janë as kafene e lokalet shumica e të cilave janë mbyllur si pasojë e vërshimeve.

Image

 

Moti me shi po mbizotëron edhe në Gjilan dhe tashmë ka filluar edhe në kryeqytet.

Fotot më poshtë janë nga qendra e Ferizajt, ndërsa gjendje ende më e rëndë është në zonat rurale.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test