Aliu: Rindërtimi i hapësirave publike është në prioritetet e mia qeverisëse - Bota Sot
Aliu: Rindërtimi i hapësirave publike është në prioritetet e mia qeverisëse

Ferizaj

E hënë, 15 tetor 2018

Aliu: Rindërtimi i hapësirave publike është në prioritetet e mia qeverisëse

Më: 21 korrik 2018 Në ora: 22:55
Foto ilustrim

Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu ka shkruar se rindërtimi i hapësirave publike për të mundësuar infrastrukturën bazë për rekreacion dhe zhvillimin e talentit në sporte, është në prioritetet e tij qeverisëse, të cilin e kanë filluar me rindërtimin e fushës sportive në Lagjen e Re.

Postimi i Aliut në Facebook:

Rindërtimi i hapësirave publike për të mundësuar infrastrukturën bazë për rekreacion dhe zhvillimin e talentit në sporte, është në prioritetet e mia qeverisëse, të cilin e kemi filluar me rindërtimin e fushës sportive në Lagjen e Re. Të njejtën brenda skemës së rinovimeve dhe funksionalitetit më të madh për qytetarët, kemi bërë edhe me renovimin e çatisë së nënkalimit kryesor dhe vendosjen e ndriçimit adekuat në funksion edhe të galerisë urbane që po ndodh për herë të parë në Ferizaj.

Neve na mbetet mirëmbajtja e tyre, kurse qytetarëve t’i ruajnë ato si pronë e përbashkët në shërbim të komunitetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test