Demokracia Studentore: Universiteti i Ferizajt të emërohet “Ibrahim Rugova” - Bota Sot
Demokracia Studentore: Universiteti i Ferizajt të emërohet “Ibrahim Rugova”

Ferizaj

E hënë, 15 tetor 2018

Demokracia Studentore: Universiteti i Ferizajt të emërohet “Ibrahim Rugova”

Më: 1 gusht 2018 Në ora: 15:51
Universiteti i Ferizaj

Demokracia Studentore përmes një komunikate për media ka kërkuar që universiteti publik i Ferizajt të mbajë emrin e presidentit Ibrahim Rugova pasi që i vetmi universitet publik në Kosovë nuk është emëruar ende.

“Është nder për të gjithë studentët që ky universitet të mbajë emrin e presidentit , dhe shpresojmë që nuk do ta pengoj askush dhe të kem përkrahjen e organeve shtetërorë, ne si student do ta organizojmë një peticion ku do t’ju drejtohemi këshillit drejtues të universitetit publik të Ferizajt, Qeverisë, Presidencës dhe Parlamentit të Republikës së Kosovës, emërtimi i universitetit me emrin e një figure të rëndësishme intelektuale dhe kombëtare është frymëzim për të rinjtë e Kosovës,”, tha  kryetari i Demokracisë Studentore Mexhid Ramusa.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test