Labinot Tahiri në protestë: Nuk ka më me ba hajgare me qytetarët tanë! - Bota Sot
Labinot Tahiri në protestë: Nuk ka më me ba hajgare me qytetarët tanë!

Ferizaj

E diel, 18 nëntor 2018

Labinot Tahiri në protestë: Nuk ka më me ba hajgare me qytetarët tanë!

Nga: A.ZH Më: 25 gusht 2018 Në ora: 12:07
Labinot Tahiri

Deputeti i Aleancës Kosova e Re Labinot Tahiri, ka treguar se po merr pjesë në protestën e organizuar në Ferizaj, për një rrugë të pashtruar.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Ministria e Infrastrukturës ka zgjatur projektin dhe se nuk do të ndalin protestën, deri në realizimin e kërkesës së banorëve.

“Nuk ka më me ba hajgare me qytetarët tane me premtime boshe”, ka shkruar ai, përcjell Bota sot.

Reagimi i tij i plotë:

Protesta e organizuar, për arsye se qe 19 vite nuk eshte shtruar nje rruge per te cilen te gjitha Qeverite kanë premtuar! Tani Qeveria e Haradinaj, me duket se do e realizoj, por, me qenese edhe Ministria Infrstruktures e ka zgjatur këtë projekt, kemi thirur protesta deri ne realizimin e kerkesave te banorëve. 
Edhe Ferizaj është pjes e Kosoves dhe kontribuesi nder me te mdhenjet.

Nuk ka më me ba hajgare me qytetarët tane me premtime boshe.

Labinot Tahiri, Ferizaj Kosove e Shqipërisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test