Qeveria Aliu me moshën më të re në historinë politike të qeverisjes me Komunën e Ferizajt - Bota Sot
Qeveria Aliu me moshën më të re në historinë politike të qeverisjes me Komunën e Ferizajt

Ferizaj

Qeveria Aliu me moshën më të re në historinë politike të qeverisjes me Komunën e Ferizajt

Më: 28 gusht 2018 Në ora: 12:04
Agim Aliu

?Pushteti lokal në Ferizaj ka konsoliduar qeverisjen e re pas zgjedhjeve lokale 2017, duke i besuar përgjegjësitë shtetërore kryesisht moshës së re, me energji dhe dije profesionale të dëshmuara në fushat ku kanë vepruar deri më tani.

Këtë përfundim e nxjerr edhe një hulumtim, përkatësisht llogaritje e moshës mesatare të drejtorëve të drejtorive komunale dhe stafit të afërt të  kryetarit të Ferizajt, Agim Aliu.

Referuar datëlindjeve të drejtorëve komunal dhe stafit në kabinetin e Kryetarit Agim Aliu, mosha mesatare e drejtorëve të drejtorive komunale është 36 vjeçe.

Ky tregues është pozitiv për inkurajimin e të rinjve në vendimmarrjen politike, njëkohësisht dëshmi e pohimit të Kryetarit të Ferizajt, Agim Aliu se qeverisja e tij do të vendos bashkë me të rinjtë dhe se administrata komunale do të njoh ritëm tjetër të punës dhe energjisë së shtuar në realizimin e objektivave qeverisëse.

Ferizaj, në gjithë historinë e tij të qeverisjes lokale nuk ka pasur një moshë kaq të re të saj dhe ky fakt dëshmohet në të gjitha qeverisjes e pasluftës.

Investimi në vendimmarrjen politike nga mosha e re dhe promovimi i modeleve të reja të politikbërësve është atribut i administratës Aliu, rezultatet e së cilës dëshmohen me përkushtimin e përditshëm të qeverisjes lokale në sendërtimin e programit qeverisës dhe realizimin e kërkesave qytetare. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...