Rregullohet ura për këmbësorë në fshatin Dardani - Bota Sot
Rregullohet ura për këmbësorë në fshatin Dardani

Ferizaj

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Rregullohet ura për këmbësorë në fshatin Dardani

Më: 3 shtator 2018 Në ora: 16:26
Ura në fshatin Dardani

Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Emergjencë me ekipet e saj nga kompanitë publike dhe operatorët ekonomik, ka bërë riparimin e urës për këmbësor në fshatin Dardani të Ferizajt.

Kjo urë ishte e dëmtuar mjaft shumë dhe si e tillë paraqiste rrezik potencial për banorët e fshatit që frekuentojnë atë zonë.

Banorët e fshatit Dardani kanë falënderuar udhëheqjen komunale për vëmendjen në realizimin e këtij zotimi si dhe shpejtësinë e intervenimit me të cilën është evituar rreziku që i kanosej banorëve, veçanërisht fëmijëve që qarkullonin në atë urë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test