Asgjësohen produkte pa afat të konfiskuara në fshatrat e Ferizajt - Bota Sot
Asgjësohen produkte pa afat të konfiskuara në fshatrat e Ferizajt

Ferizaj

E diel, 18 nëntor 2018

Asgjësohen produkte pa afat të konfiskuara në fshatrat e Ferizajt

Më: 5 shtator 2018 Në ora: 19:19
Ferizaj

Fuqizimi i Inspektoratit Komunal nga Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu dhe mbështetja e vazhdueshme e tij në aksionet e kësaj të fundit, po jep rezultate domethënëse në të gjitha sferat e fushëveprimtarisë së këtij institucioni.

Aksioni i ditëve të fundit nga Inspektorati Komunal për kontrollin e cilësisë së produkteve që ofrohen në marketet e fshatrave të Ferizajt, ka rezultuar me asgjësimin edhe të një sasie tjetër të konsiderueshme të produkteve me afat të skaduar, gjegjësisht produkte të prishura të cilat ishin vendosur në raft për shitje.

Siç njofton Komuna e Ferizajt, nga inspektimi që është bërë në fshatrat Prelez i Muhaxherëve, Prelez i Jerlive, Mirash, Cërnillë, Babush, Tërrn, Bablak, Luboc, Koshare, gjendja më e rëndë, gjegjësisht më shumë produkte pa afat janë konfiskuar dhe asgjësuar në fshatrat Cërnillë dhe Koshare.

I pari i Inspektoratit Komunal, Ridvan Berisha tha se aksioni i nisur ditë më parë në zonën rurale ka bërë efektin e vet. “Shumica e marketeve në fshatrat e Ferizajt që po vizitohen në vazhdimësi nga inspektorët, mbajnë produkte sipas kushteve që duhet të kenë për ruajtje dhe janë produkte cilësore”, tha Berisha.

Ai ndër të tjera bëri të ditur se do të vijohet me inspektime edhe në zona të tjera rurale, për të përmbyllur ciklin e kontrolleve që po realizohen për herë të parë në këtë intensitet në fshatrat e komunës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test